Komu zagraża borelioza?

Komu zagraża borelioza?

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, w którym naszą ulubiona rozrywką jest eksploracja okolicy, zwiedzanie nieodległych zakątków, jazda na rowerze, dalekie spacery, romantyczne randki na ukwieconych łąkach. Jednak wszędzie tam trzeba brać pod uwagę jedno podstawowe zagrożenie – kleszcze, te bowiem znajdują się we wszelkiej roślinności, a łagodne zimy sprawiają, że nawet słabe osobniki nie giną, tylko uodparniają się na niesprzyjające warunki i mutują, co przekłada się na to, jak bardzo możemy po ich ukąszeniu zachorować.

W jaki sposób rozpoznać objawy?

Objawy boreliozy są w stanie zwieść nawet najbardziej czujnych, ponieważ jeśli nie zauważymy na ciele niepokojącego rumienia w miejscu ugryzienia przez kleszcza, reszta objawów będzie przypominała objawy grypy. Każdy pacjent inaczej znosi te objawy, nie u każdego również muszą wystąpić wszystkie jednocześnie. Dlatego BioCare ostrzega, aby zawsze zwracać uwagę na siebie nawzajem po odbytym spacerze do lasu i najlepiej jest się dokładnie obejrzeć po takiej wycieczce – na wszelki wypadek.

Dzisiaj już nie tak trudno

Jeszcze do niedawna borelioza uważana była za bardzo niebezpieczną, ale przede wszystkim nieuleczalną chorobę. Dzisiaj BioCare znalazło rozwiązanie na nią, opierające się na stosowaniu australijskiej metody doktora Rafe’a i generatora plazmowego, który używany jest po dokładnym przebadaniu i zdiagnozowaniu pacjenta oraz szczegółowym określeniu patogenu, jakim został zarażony.

2 Komentarzy

  1. Patrycja

    Ja i tak mam pewne obawy co do samej boreliozy, zwyczajnie się jej boję…

  2. Wojtek

    Wreszcie nie trzeba się tak będzie bać chodząc do lasu z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *